Bezdrátová síť WiFi

MU poskytuje dvě bezdrátové síťě - MUNI a eduroam. K těmto sítím se můžou připojit zaměstnanci MU, studenti a uživatelé s Guest účetem (externí vyučující, účastníci konferencí, partneři v projektech).

Používání bezdrátové sítě je vymezeno pravidly pro používání počítačové sítě MU. Je zakázáno rozesílání nevyžádané pošty, šíření virů a porušování autorských práv.

MUNI je pouze pomocná síť, která by měla sloužit pouze pokud např. eduroam nefunguje, nebo pokud potřebujete vyhledat návod pro eduroam. Připojení k MUNI není možné pro uživatele bez MU účtu.

Eduroam je hlavní síť MU, která umožňuje univerzální připojení mezi jednotlivými univerzitami. Jedná se o síť zabezpečenou a doporučenou pro přenos citlivých dat.

Porovnání eduroam a MUNI

eduroam – hlavní síť  MUNI – pomocná síť
Eduroam je mezinárodní projekt podporující mobilitu uživatelů v akademických sítích, uživatel tak má možnost se připojit na mnoha akademických institucích na celém světě. Při připojení je uživatel ověřen v rámci univerzity, ke které se váže jeho účet. Síť je určena pro speciální případy, jako je např. vyhledání návodu pro připojení k eduroamu, nebo pro situace, kdy jsou s připojením přes eduroam problémy. Tato síť neumožňuje připojení osob, které nemají účet MU. 
Přenos dat je zabezpečený 
(na rozdíl od sítě MUNI).
Přenos dat na této síti
NENÍ zabezpečený, NEDOPORUČUJE SE 
tedy k přenosu citlivých dat.

Přihlašovací údaje

Jméno: UČO@eduroam.muni.cz

Heslo: sekundární heslo MU

Přihlašovací údaje

Jméno: UČO

Heslo: sekundární heslo MU

tabulka byla převzata z http://www.ics.muni.cz/cs/katalog-sluzeb/sitove-sluzby/wi-fi-eduroam,-muni

Guest účty

Kromě připojení k bezdrátové síti pro studenty a zaměstnance jsme schopni vytvořit účet pro hosta MU. Pro vytvoření Guest účtu nás kontaktujte na network@ukb.muni.cz a v e-mailu uveďte jméno hosta, jeho e-mailový účet, uveďte garanta (člena akademické obce MU) a dobu, po jakou má účet platit.

Návody

Návod pro připojení do eduroam: pro Windows XP, Vista, 7, 8, 10, Linux, Windows Mobile, Symbian, iOS, Mac OS, Android.

Návod pro připojení do MUNI (pozn.: jedná se o nouzové řešení, které nemusí být podporované v některých prohlížečích).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.