Centrum informačních technologií

Správy Univerzitního Kampusu Bohunice (CIT SUKB)

CIT SUKB poskytuje IT služby pro koncové uživatele zaměstnancům v Univerzitním Kampuse Bohunice. Komplexní služby IT standardně zahrnují kompletní správu pracovních stanic, záruční i pozáruční servis, nákup software a vedení jeho evidence. U pracovních stanic ve správě CIT přebíráme odpovědnost za instalovaný software.

Pro vybrané skupiny nabízíme komplexní řešení centrální správy PC. Jedná se o provoz pracovních stanic v zaměstnanecké doméně. Hlavními výhodami jsou minimální starosti uživatele se správou počítače, trvale aktualizovaný software počítače, automatické zálohování uživatelských dat na úložišti MU, možnost bezpečného sdílení souborů mezi uživateli nebo skupinami.

Sídlo pracoviště je v pavilonu A22, kde je i síldo Helpdesku CIT SUKB, který v pracovní době nepřetržitě přijímá mailem nebo po telefonu jakékoliv podněty od uživatelů a může tak v relativně krátké době reagovat. Technici CIT jsou připraveni řešit správu na místě u uživatele nebo vzdáleně ve spolupráci s uživatelem pomocí Vzdálené pomoc CIT využívající platformu Teamviewer.

Standardní IT služby:

• koncová IT podpora zaměstnanců
  • správa uživatelských počítačů
  • centrální správa pracovních stanic, provoz domény
  • administrace serverů
  • správa počítačové sítě
  • správa IT a AVT v učebnách a posluchárnách v UKB
  • záznamy přednášek v UKB, pavilon A11
  • správa informačních panelů v UKB
  • záruční a pozáruční servis
  • nákup a evidence software
  • správa webových stránek LF, FSpS