Informace pro nové uživatele

Hesla

Pokud Vám jako novému uživateli nebylo přiděleno primární heslo do IS, kontaktujte své Studijní nebo Personální oddělení a vyžádejte si jeho vydání.

Primární heslo slouží k přihlášení do Informačního Systému a také do aplikace INET, ve které naleznete nejenom provozní informace a aplikace, ale také Vaše osobní agendy, jako např. stravenky, SUPO, či mzdy.

V ISu si poté nastavte sekundární heslo, které Vám umožní přístup do dalších aplikací, jako je Webkredit (aplikace pro strávníky MU), aplikace pro hlášení pozdních odchodů (pouze pro kampus), Aleph (knihovní systém) a další.

Připojení k WiFi

V prostorách UKB můžete nalézt dvě bezdrátové sítě: MUNI a eduroam. Připojujte se na zabezpečenou síť eduroam.

Pro připojení do sítě eduroam zadejte jméno ve formátu UČO@eduroam.muni.cz a jako heslo sekundární heslo do IS.

Návod pro připojení do eduroam: pro Windows XP, Vista, 7, 8, 10, Linux, Windows Mobile, Symbian, iOS, Mac OS, Android.

Pokud potřebujete vyhledat návod na připojení k eduroam nebo eduroam nefunguje, můžete se připojit k MUNI. Jako jméno zadejte Vaše UČO a jako heslo Vaše sekundární heslo do IS.

Pokud jste na MU jako host, můžeme Vám zřídit guest účet. Pro vytvoření Guest účtu nás kontaktujte na network@ukb.muni.cz a v e-mailu uveďte Vaše jméno (jako hosta), Váš e-mailový účet, uveďte garanta (člena akademické obce MU) a dobu, po jakou má účet platit.

E-mail

S požadavky na vytvoření nového e-mailového účtu se obracejte na cit@ukb.muni.cz.

Zařizujeme vytvoření nového účtu na doménách @ukb.muni.cz, @med.muni.cz, @fsps.muni.cz a @ceitec.muni.cz. E-mail pro zaměstnance PřF zajišťuje Oddělení informačních a komunikačních technologií.

S novým e-mailovým účtem můžete zažádat i o zřízení účtu pro Office 365 na serveru Exchange. Na tento účet si můžete nechat přeposílat poštu z Vaší pracovní schránky, ale také můžete využít mnoha výhod Exchange účtu - Adresáře, Kontakty, Kalendář (který můžete sdílet s kolegy), atd.

Rádi Vám pomůžeme s nastavením e-mailového klienta (Outlook, ThunderBird).

Počítač

CIT SUKB zajišťuje instalaci nového zařízení do provozu, i zpřístupnění již zavedeného počítače Vám, jakožto novému uživateli.

Většina počítačů jsou řízené centrální správou, což znamená, že aktualizace operačního systému, antiviru a programů probíhají automaticky a nemusíte se o ně starat.

Pro připojení k doménovému počítači se používá UČO a sekundární heslo.

Rádi Vám pomůžeme s nastavením počítače, tiskáren a dalších zařízení.

 

 

Telefon

CIT SUKB zařizuje přiřazení telefonního přístroje, jeho zapojení, nastavení zásuvek a připojení telefonní klapky.

Nákup nového telefonního přístroje

Pro nákup nového telefonu prosíme vyplňte tuto žádanku (k dispozici také v sekci Ke stažení). Vyplňte kompletní informace, bez nich Vám nemůže být nový přístroj vydán.

Připojení nové klapky

Pro získání nové telefonní klapky prosíme vyplňte tento formulář. Po přihlášení pomocí UČO a sekundárního hesla doplňte zbývající informace a formulář potvrďte.

Obrátíme se na Vás v nejbližší možné době.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.