Centrum informačních technologií

Smart Sympodium

av_smartsympodium

Smart Sympodium je interaktivní displej, umožňující psaní specielním perem přímo na obrazovku, vepisování poznámek do prezentací nebo do aplikace Notebook, která může sloužit i jako náhrada tabule. Dále je možné na levé boční straně monitoru připojit USB disk nebo jakékoliv jiné USB zařízení.

Ukázky použití najdete například na YouTube:

  • www.youtube.com/watch
  • www.youtube.com/watch

 

Základy ovládání

av_smartsym_power

Monitor by měl být obvykle spuštěný. Pokud se náhodou po spuštění počítače na monitoru nezobrazí obraz, je možné, že jej předchozí vyučující vypnul. V tom případě je možné monitor zapnout tlačítkem Power.

 

 

 

Na horní straně monitoru je řada tlačítek umožňujících rychlý přístup k některým nastavením a funkcím Sympodia.

av_smartsym_tlacitka

Tlačítko se šipkou nastavuje funkci pera na "myš", kdy je možné počítač ovládat stejně jako myší. Klepnutí perem na obrazovku pak funkuje jako kliknutí levým tlačítkem myši. Tlačítka s obrázkem pera v černé, modré nebo červené barvě nastavují funkci pera na psaní zvolenou barvou. Kvádřík na dalším tlačítku reprezentuje gumu, kterou je možné nakreslené objekty mazat. Tlačítko s obrázkem fotoaparátu vytvoří snímek obsahu obrazovky. Po stisku tlačítka s poznámkovým blokem se spustí aplikace notebook, kdy je možné monitor používat jako náhradu tabule. Tlačítko s klávesnicí zobrazí na monitoru virtuální klávesnici, tlačítko s obrázkem myši změní význam klepnutí perem z levého tlačítka myši na pravé.

 
Home Web, grafika a multimédia Natáčení a zpracování videa

Kontakty

  • Centrum informačních technologií
  • Pavilon A22, 3. NP
  • Kamenice 5
  • 625 00 Brno
  • Loc: 49°10'37.479"N, 16°34'13.38"E