Centrum informačních technologií

Síťová úložiště

Sdílení dat

Všem pracovištím nabízíme možnost zřízení sdíleného síťového úložiště pro umístění společných dokumentů. Základní kapacita prostoru je 10 GB, další rozšiřování bude záležet na množství požadavků a volných kapacitách.

Zálohování

Data jsou v dnešní době u většiny uživatelů to nejcennější, co je na počítači uloženo. Ztráta dat, ať způsobená chybou uživatele, softwaru nebo selháním disku počítače, může znamenat ztrátu desítek či stovek hodin práce, výsledků nákladných experimentů a podobně. Protoje naprosto nezbytné, aby veškerá důležitá data byla zálohována, a zajištění zálohování dat je povinností každého zaměstnance.

Abyste nemuseli sami řešit, kam záložní data ukládat, nabízíme Vám možnost vytvoření síťového úložiště. Základní kapacita je 10 GB, větší kapacity budeme nabízet podle aktuálních možností. Pokud budete potřebovat výrazně větší kapacitu, je třeba ji zajistit individuálně, například zakoupením externího disku.

Vlastní zálohování dat je záležotostí každého uživatele. V případě zájmu můžeme pomoci s instalací a nastavením zálohovacího software, ale uživatel musí pravodelně kontrolovat, že zálohování probíhá tak, jak je potřeba.

U počítačů v centrální správě bude v dohledné době k dispozici automatické zálohování.

 
Home Servery a sítě Síťová úložiště

Kontakty

  • Centrum informačních technologií
  • Pavilon A22, 3. NP
  • Kamenice 5
  • 625 00 Brno
  • Loc: 49°10'37.479"N, 16°34'13.38"E