Centrum informačních technologií

Pevná síť

Pevná síť

CIT zajišťuje ve spolupráci s ÚVT správu a rozšiřování počítačové sítě. Počítačová síť je zavedena téměř do všech pracoven a laboratoří MU. Standardní rychlost linek je 100 Mb/s, což je naprosto postačující pro většinu aplikací. V případě potřeby je v některých pavilonech možné zajistit i linku o rychlosti 1 Gb/s, jedná se ovšem o řešení citelně nákladnější a je třeba zajistit jeho financování, spojte se s námi pro posouzení konkrétní situace.

Rozšiřování sítě

V případě, že je třeba zavést síť do prostor, kde zatím není zavedena kabeláž, nebo zvýšit počet zásuvek, je to obvykle možné, ale je třeba zajistit financování.

Zabezpečení sítě

Síť MU používá tzv. veřejné IP adresy. To znamená, že všechny počítače jsou dostupné z Internetu a tedy dostupné pro případné útočníky. Aby bylo omezeno riziko útoků, budeme během roku 2011 postupně po jednotlivých pracovištích blokovat příchozí připojení ze sítí mimo MU na počítače v naší správě. Abychom tím nenarušili dostupnost služeb, které z Internetu mají být viditelné, budeme každé pracoviště kontaktovat, abychom dohodli případné výjimky.

V případě potřeby je možné nastavit i vyšší zabezpečení sítě.

 
Home Servery a sítě Pevná síť

Kontakty

  • Centrum informačních technologií
  • Pavilon A22, 3. NP
  • Kamenice 5
  • 625 00 Brno
  • Loc: 49°10'37.479"N, 16°34'13.38"E