Centrum informačních technologií

Učebna s velkým ovládacím systémem

av_vs

Ve stručnosti

 

  Popis

  Učebny s velkým ovládacím systémem jsou některé z poslucháren v pavilonu A11 a aula v pavilonu, ve kterých slouží k ovládaní "velký řídící systém" s dotykovým ovládacím panelem, viz obrázek. Umožňují prezentaci z instalovaného počítače (z USB disku, CD/DVD) připojeného k Internetu, vizualizéru nebo přineseného notebooku nebo jiného zařízení.

   

  Vybavení

  Posluchárny jsou vybaveny dvěma nebo třemi projektory (tři jsou v aule a kinosálech 114 a 132). Je zde počítač s dotykovým monitorem Smart Sympodium, vizualizér, ovládací systém, přípojná místa pro připojení notebooku nebo USB disku, telefon, DVD přehrávač a DVD rekordér s pevným diskem. V posluchárnách je možné provádět záznamy přednášek.

  Na počítači je nainstalován systém Windows 7 a Office 2010 a nástroje pro přehrávání videa.

  V místnosti standardně NENÍ prezentér (ukazovátko s ovládáním prezentace), vyučující, kteří jej chtějí používat, si musí nosit svůj.

   

  Podpora

  Na klapce 2933 je neustále k dispozici technik, který Vám poradí nebo pomůže s jakýmikoliv problémy.

   

  Ovládání

  Katedra

  Pro otevření katedry je třeba použít čipovou kartu (zaměstnaneckou kartu, ITIC, nemocniční kartu...). Povolen přístup mají všichni, kdo v dané učebně v daném období mají výuku. Více viz na samostatné stránce. Po přiložení karty ke čtečce se katedra na 30 sekund odemkne (během této doby je třeba ji otevřít, jinak se opět zamkne) a zároveň se spustí řídící systém.

   

  Počítač

  Počítač se zapíná stiskem tlačítka na jeho přední straně. Vypíná se obvyklým způsobem, tedy přes tlačítko Start - Vypnout. 

   

  Ovládací systém

  V posluchárnách je instalován velký řídící systém umožňující ovládat velké množství zařízení v učebně. Systém se ovládá prostřednictvím dotykového panelu umístěného na katedře. 

  Po spuštění se na panelu zobrazí obrazovka nabízející čtyři základní funkce:

  • Po stisku tlačítka Počítač se spustí projekce z počítače, pokud je potřeba, spustí se plátno.
  • Po stisku tlačítka Notebook se spustí projekce z VGA vstupu přípojného místa 1
  • Po stisku tlačítka Vizualizér se spustí projekce z vizualizéru
  • Po stisku tlačítka DVD se spustí prezentace z DVD přehrávače

   

   Přípojná místa

   Na katedře v posluchárnách jsou instalována přípojná místa. Umožňují připojení notebooku, zdroje kompozitního nebo S-video signálu, mikrofonu a USB disku nebo adaptéru prezentéru.

    

   Video

   Video s ukázkou ovládání.

     
    Home AV technika Návody a videa

    Kontakty

    • Centrum informačních technologií
    • Pavilon A22, 3. NP
    • Kamenice 5
    • 625 00 Brno
    • Loc: 49°10'37.479"N, 16°34'13.38"E