Centrum informačních technologií

Jak nakoupit výpočetní techniku

Návrh specifikací zařízení

Pokud potřebujete pořídit nějaký druh výpočetní techniky a nejste si jistí, jaké by měl mít parametry, obraťte se na techniky CIT, proberou s Vámi Vaše potřeby a navrhnou vhodnou technickou specifikaci.

 

Standardní a nestandardní výpočetní technika

Níže uvedené informace a podmínky vycházejí z rozhodnutí rektorátu MU, CIT SUKB na ně nemá žádný vliv.

V případě, že potřebujete nakoupit výpočetní techniku, je nutné nejprve posoudit, jestli se jedná o techniku "standardní" nebo "nestandardní". "Standardní" VT je technika, jejíž parametry odpovídají parametrům zařízení uvedených v katalogu Dynamického nákupního systému MU (DNS). Jakákoliv technika, jejíchž parametry se od zařízení v DNS liší, se označuje jako "nestandardní".

Standardní zařízení je možné koupit pouze prostřednictvím DNS. Vzhledem k tomu, že dodávka prostřednictvím DNS trvá od zadání požadavku několik měsíců, doporučujeme nákupy standardní VT plánovat s dostatečným předstihem.

Nákupy nestandardní techniky jsou přípustné v případě, že standardní technika není schopna splnit nároky, které jsou na zařízení kladeny. Nestandardní zařízení je možné nakupovat mimo DNS, ale tak, aby byly splněny podmínky zákona o zadávání veřejných zakázek. Zde se liší přístup různých fakult, doporučujeme položit dotaz na ekonomické oddělení příslušné fakulty.

 
Home Administrativa Jak nakoupit výpočetní techniku

Kontakty

  • Centrum informačních technologií
  • Pavilon A22, 3. NP
  • Kamenice 5
  • 625 00 Brno
  • Loc: 49°10'37.479"N, 16°34'13.38"E