O projektu Výukové materiály

MS Exchange a Outlook

microsoft-exchange-logoCo je Outlook a Exchange?

MS Outlook je takzvaný PIM - Personal Information Manager. Umožňuje pracovat s e-maily (přijímat, vytvářet, odesílat a organizovat), kontakty, kalendářem (schůzky a jiné události), úkoly a poznámkami. Ve spojení se serverem MS Exchange navíc může fungovat jako Groupware klient - umožňuje spolupráci uživatelů - sdílení poštovních složek, kalendářů a dalších informací.

Outlook, Exchange a Masarykova univerzita

OutlookLogo150Masarykova univerzita má od začátku roku 2012 k dispozici server Exchange pro všechny zaměstnance. V součásné době probíhá převod poštovních účtů zaměstnanců RMU na tento server, postupně bude možné převádět i účty zaměstnanců ostatních fakult. Jestli bude přechod na server Exchange povinný, bude na rozhodnutí každé fakulty. Vytvoření účtu a přenos pošty na server Exchange budou zajišťovat zaměstnanci CVT/CIT/CIKT příslušné fakulty.

POZOR ZMĚNA

V nejbližší době dojde ke změně zobrazení jmen v adreáři a v mailech ze tvaru Příjmení, Jméno, Tituly na tvar  Jméno Příjmení bez titulů. Změna se projeví při vyhledávání v adresáři (např. po klepnutí na tlačítko Komu v nové zprávě), kdy se v případě nastavení volby Pouze Jméno bude vyhledávat podle křestního jména. Doporučujeme zaškrtnout Více sloupců, pak bude vyhledávání fungovat i podle příjmení.

Webové rozhraní

Webové rozhraní univerzitní Exchange je na adrese http://mail.ucn.muni.cz

Návody a postupy

logolink